Powitanie

Relaksacja
Dla dzieci
Fitness
Medytacja

Sklep

Ciekawostki
Darmowe mp3
Blog

O nas
Dlaczego...
Proponujemy
Współpraca

Polityka Prywatności
Szczerze polecamy serię Jolanty Gajdy

"ABC Mądrego Rodzica"

ABC rodzica

Dziecko i sukces

nauka ortografii


Superniania jest droga.
Ale nie martw się, nie będzie Ci potrzebna.zabawa dzieci


Chcesz aby Twoje dziecko:
  • Miało lepszą koordynację ruchową i orientację przestrzenną
  • Było sprawne fizycznie
  • Miało lepszą koncentrację uwagi
  • Było spokojniejsze i grzeczniejsze
  • Szybko i spokojnie zasypiało
  • Harmonijnie się rozwijało

Aby to osiągnąć, oprócz zdrowych i rozsądnych zasad wychowania warto proponować dziecku zabawy edukacyjno-rozwojowe. Szczególnie takie, które zostały opracowane przez profesjonalistów - w przypadku ćwiczeń muzyczno-ruchowych - przez muzykoterapeutę.

No i Superniania nie będzie potrzebna.

dzieci zabawy

A co powiesz na płytę opracowaną pod kierumkiem jednego z najlepszych muzykoterapeutów w Polsce? Zawierającą muzykę testowaną, wnikliwie analizowaną i dopracowywaną przez 2 lata.

Krótko o płycie "Wodospady i Strumyki"

Płyta "Wodospady i Strumyki" to unikalne wydawnictwo z zakresu profilaktyki muzycznej z elementami muzykoterapii dla dzieci przeznaczone do wykorzystania w różnych sytuacjach zarówno przez lekarzy jak i wszystkich, którzy lubią muzykę oraz doceniają jej walory terapeutyczne.

Płytę tworzyli profesjonaliści. Praca nad płytą trwała bardzo długo ze względu na konieczność dokonania analizy a następnie korekty materiału muzycznego oraz przeprowadzenia testów w praktyce szpitalnej. Tak więc mamy do zaproponowania uniwersalną płytę, którą można wykorzystać do leczenia, zabawy, relaksu lub po prostu do posłuchania dla przyjemności.


relaks przy muzyce play


Muzyka: Marcin Siwiec
Redakcja: dr Maciej Kierył
Łączny czas: 50:17
Wygodne pudełko typu slim
Kolorowa wkładka
Format: Audio CD
digital audio

Kilka słów od kompozytora muzyki.

kompozytorNie zamierzam zachwalać swojej płyty, nie zamierzam pisać o trwającej ponad 2 lata pracy nad nią. Pozwól, że opowiem Ci o pewnym upalnym lipcowym dniu. Pozwól, że opowiem Ci jak wzruszyłem się do łez gdy na własne oczy zobaczyłem to o czym wcześniej opowiadał mi przez telefon zaprzyjaźniony lekarz - muzykoterapeuta. Działo się to w Warszawie na Pikniku Dla Dzieci Niepełnosprawnych podczas prezentacji płyty "Wodospady i Strumyki". Poznałem tam Piotrusia*. Jest dzieckiem niepełnosprawnym. Na codzień nie wygląda i nie zachowuje się jak każde inne przeciętne dziecko. Wspomaganiem jego rozwoju i edukacji zajmuje się między innymi mój znajomy muzykoterapeuta stosując do tego celu moją muzykę - również tę z płyty "Wodospady i Strumyki". Gdy po znakomitym pełnym werwy i humoru wstępie prowadzącego pokaz doktora przyszła pora na część praktyczną w centrum uwagi znalazła się muzyka i... Piotruś. Hm, jakby to ująć... po prostu był wspaniały! Prawa ręka doktora. Zapał i energia z jaką wykonywał ćwiczenia wzbudziły entuzjazm oglądjących pokaz i pociągnęły ich do czynnego w nim udziału. W tym momencie nikomu nie przyszło by do glowy, że ten chłopiec jest niepełnosprawny. Patrząc na ten cudowny efekt pracy doktora i mojej Zdrowej Muzyki byłem szczerze wzruszony. Do końca życia nie zapomnę tego upalnego, słonecznego, szczęśliwego dnia. Uświadomiłem sobie, że nasza praca nie idzie na marne, zobaczyłem jej wymierne efekty. Uświadomiłem sobie, że podarowaliśmy temu chłopcu trochę zdrowia i szczęścia.

Marcin Siwiec

* Szanuję prywatność wszystkich osób związanych ze mną i z moją firmą dlatego nie podaję szczegółów dotyczących wyżej opisanej imprezy a imię naszego małego bohatera zostało zmienione.

Co zyska Twoje dziecko korzystając z płyty "Wodospady i Strumyki"

muzykoterapeutaDzieci lubią bawić się przy muzyce. Przemyślane zabawy ruchowe stymulowane odpowiednią muzyką, wykonywane systematycznie kształtują poczucie rytmu, doskonalą koordynację ruchową i orientację przestrzenną. Są to umiejętności przydatne przez całe życie, które, należy trenować od najwcześniejszych lat. Bez tych sprawności trudno być później dobrze zorganizowanym w procesie edukacyjnym, nie mówiąc o wynikach w sporcie, bezpiecznej jeździe samochodem, planowaniu pracy czy estetyce ruchu.

Współczesna muzyka młodzieżowa swą atrakcyjnością zachęca do ruchu i tańca. Krótkie i łatwe ćwiczenia ruchowe wzbogacone rytmicznym bodźcowaniem są zabawową formą profilaktyki muzycznej. Takie warunki spełnia płyta "Wodospady i Strumyki". Kompozytor współpracujący od lat z muzykoterapeutami opracował "utwory na receptę", które z powodzeniem wykorzystuje PROFILAKTYKA I TERAPIA MUZYCZNA. Fragmenty kompozycji w połączeniu z ruchem zostały uprzednio wytestowane w szpitalnych gabinetach muzykoterapii i w warszawskich przedszkolach.

Płyta jest wielofunkcyjna. Odbiorcom zainteresowanym tylko słuchaniem prezentuje panoramę jednoznacznych emocji. Od ekspresyjnego odlotu do wakacyjnego spokoju. Cała gama pastelowych melodii uprzyjemni malowanie, czytanie czy opowiadanie bajek. Utwory w szybkich tempach zachęcą do tańca, aerobiku, stepu czy innych form rekreacji. Na uwagę zasługuje początkowy mix czyli kilkunastosekundowe fragmenty melodii umieszczonych dalej w całości. Program ten można dowolnie wydłużać lub skracać w zależności od sprawności odbiorcy. Doskonalenie wykonywanych ćwiczeń może zająć nawet kilka miesięcy, co jest gwarancją dłuższej przydatności płyty. Wyuczone ćwiczenia skłaniają do rodzinnych popisów a ich wyniki są zachętą do systematycznego treningu.

Walory nagrania zwróciły uwagę terapeutów i lekarzy IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - Międzylesiu. Płyta ta została w nowej szacie graficznej wydana jako pamiątka obchodów 30-lecia tego zasłużonego szpitala.

Maciej Kierył - lekarz muzykoterapeuta - Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. (tm-kieryl-at-hot.pl)

Oto nasze propozycje zabaw do muzyki zawartej na płycie.

1. MIX - Górski Wodospad (50'') Zaczynamy! Wdech nosem, wydech ustami. A następnie dynamiczne "boksowanie powietrza" na boki, do góry, do dołu.
2. MIX - Rytmiczny Wodospad (35'') Klaszczemy w dłonie, tupiemy lub ruszamy stopami w takt muzyki.
3. MIX - Techno - Potok (47'') Maszerując lub stojąc ewentualnie siedząc lub leżąc klepiemy w uda lub w uda i łydki oraz klaszczemy w dłonie.
4. MIX - Strumień (53'') Palcami jednej dłoni klaszczemy raz w palce, raz w środek drugiej dłoni.
5. MIX - Strumyk (49") Naprzemiennie miękko dotykamy palcami lewej ręki barku lub kolana prawej strony ciała.
6. MIX - Strumyczek (39") Palcami lewej ręki lekko dotykamy włosów, czoła, ucha, policzka, nosa i brody po prawej stronie głowy. A teraz odwrotnie - palcami prawej ręki... .
7. MIX - Małe Leśnie Jeziorko (46") Siedząc lub leżąc doskonalimy precyzję ruchu z ćwiczenia 5 i 6. Możemy też przy tym utworze rysować wodospady, strumyki, las.
8. MIX - Senne Jeziorko (5 min) Siedząc lub leżąc wykonujemy 3 spokojne oddechy, 3 razy na 1 sek. zaciskamy równocześnie obie pięści. Oglądamy obrazy natury (spokojne jeziorko, nadmorską plażę, polankę w lesie). Możemy rysować, malować, słuchać usypiającego tekstu.
9. MIX - Promyki Słońca (2 min) Leniwie przeciągamy się, powoli siadamy lub wstajemy. Oddychamy spokojnie i głęboko. Chwilę potem klaszczemy w dłonie i maszerujemy lub naśladujemy marsz. Na koniec dzielimy się wrażeniami i wracamy do przerwanych zajęć.


Powyższy opis znajduje się również na wkładce do płyty. Ćwiczenia te kształcą poczucie rytmu, koordynację ruchową, orientacdję przestrzenną, zmniejszają napięcie psychofizyczne. Prócz tego na płycie znajduje się muzyka, którą możesz wykorzystać jako tło zajęć plastycznych oraz utwory mające pomóc w wyciszaniu dziecka przed snem.

Zachęcamy do eksperymentów na dzieciach.
Oczywiście z pomocą Zdrowej Muzyki.


Wykorzystaj do zabawy z dzieckiem ćwiczenia z płyty "Wodospady i Strumyki"

Zaproponuj dziecku rysowanie przy muzyce

Włącz dziecku muzykę przed zasypianiem